Jak cynk wpływa na potencję?

Zaburzenia erekcji jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się dziś mężczyźni. Impotencja, znana również jako zaburzenie erekcji, występuje u dziesięciu z trzydziestu mężczyzn w wieku powyżej 40 lat. Przyczyną tego problemu mogą być nie tylko problemy finansowe, stres w pracy i w rodzinie, ale także niezdrowe życie, tłusta żywność, alkohol i inne podobne niezdrowe nawyki. Wraz z pojawieniem się wszechmocnych pigułek, takich jak kamagra, wiele z tych problemów rozwiązano. Ale często zadaje się pytanie, czy istnieją naturalne wzmacniacze seksualne, które mogą pomóc w leczeniu problemów z potencją? Odpowiedź brzmi na to pytanie w sposób twierdzący. Jednym z najważniejszych pomocników w rozwiązywaniu takich problemów jest właśni cynk.

Lekarstwo z natury

Dzisiaj wiemy, że cynk może być prawdziwym cudownym lekarstwem. Ponadto, cynk przyczynia się dobrze do gojenia ran i dlatego jest składnikiem wielu maści leczniczych i ran. Cynk zaopatruje całe ciało od stóp do głów. Jako aktywator lub składnik wielu hormonów i enzymów cynk odgrywa również decydującą rolę w seksualności. A te z kolei są ważne nie tylko dla zachowania sprawności psychicznej, ale także dla seksualności.

Dlaczego cynk jest taki ważny dla potencji?

Cynk ma pozytywny wpływ na poziom testosteronu i ogólne zdrowie seksualne. Cynk ma również pozytywny wpływ na płodność, potencję, pożądanie seksualne i długoterminowe zdrowie seksualne. Cynk jest bardzo ważny w produkcji spermy, dlatego u wielu mężczyzn poziom testosteronu może spaść, jeśli nie zostanie zachowana wystarczająca ilość cynku w organizmie. Jeśli jesteśmy gotowi na założenie rodziny, powinniśmy wziąć trochę więcej cynku. Dobrą wiadomością jest to, że nie jest tak trudno utrzymać zawartość cynku na wymaganym poziomie, jedząc w sposób zróżnicowany.

Żywność o wysokiej zawartości cynku

113 gramów chudej wołowiny zapewnia połowę zalecanego dziennego spożycia, ostrygi, a także inne owoce morza są również dobrym źródłem tego mikroelementu. Cynk znajduje się również w mięsie indyczym i zbożu. Niska ruchliwość plemników jest jedną z głównych przyczyn niepłodności mężczyzn. Jeśli ruchliwość jest mniejsza niż 50%, brak witamin i innych składników odżywczych może być częścią problemu. Cynk odgrywa zatem ważną rolę także w tym przypadku. Od lat uważany jest za naturalny środek zaradczy na problemy związane z potencją, a później uważany jest za składnik wielu produktów na potencję. Cynk jest najlepiej przyswajany przez jedzenie. Musimy również wiedzieć, które produkty spożywcze zawierają najwięcej cynku. Należą do nich m.in:

  • wątroba cielęca,
  • nasiona dyni,
  • nasiona sezamu,
  • wątroba kurczaka,
  • migdały,
  • wieprzowina,
  • czekolada mleczna,
  • udka kurczaka.

Czy zdrowa dieta wystarcza do zapewnienia wystarczającej ilości cynku?

Chociaż zaopatrzenie w żywność nigdy nie było tak duże jak dzisiaj, wielu ludzi nie jest w stanie pokryć swojego zapotrzebowania na cynk w wystarczającym stopniu poprzez normalne spożycie żywności. Dotyczy to zwłaszcza wegetarian i wegan. Jednak niedostatek tego mikroelementu jest procesem pełzającym, który zazwyczaj nie zauważa się natychmiast. Niepokój, zaburzenia koncentracji i pogarszająca się pamięć mogą być pierwszymi oznakami. Nawet sińce pod oczami i białe plamy na paznokciach są sygnałami alarmowymi, że może wystąpić niedobór cynku. W ciężkich przypadkach może nawet prowadzić do ataków lękowych, zmian osobowości, a nawet psychoz. Impotencja, która może mieć identyczną przyczynę, jest prawdopodobnie najmniejszym złem w stosunku do wymienionych przypadków. Wszystkie te objawy mogą być leczone w tym samym czasie, jeśli są spowodowane niedoborem cynku.

Kto jest zdrowy i czuje się dobrze w swojej skórze, jest zazwyczaj również bardziej wydajny seksualnie, a jego potencja jest duża. Ten element ma, jak już wspomniano, również wpływ na psychikę i dobre samopoczucie. Ponadto, możemy, oczywiście również pomyśleć o tym, czy możemy pomóc potencji przez inne pozycje seksualne, ubrania i bieliznę lub zabawki seksualne.

Źródło informacji: https://viagra.edu.pl/